Producent LPG: VIALLE

Holenderska firma VIALLE ma swoje korzenie w 1967 r., kiedy Sjef Vialle po spotkaniu z Renzo Landi został importerem, montażystą i serwisantem samochodowych instalacji gazowych firmy LANDI.

W 1978 r., kiedy zmarł Renzo Landi powstała firma Vialle Autogas Equipment B.V., z którą Sjef Vialle był związany do 1983 r. W późniejszych latach firma wielokrotnie zmieniała właścicieli, kupiło ją Volvo, następnie grupa udziałowców.

W Polsce VIALLE jest kojarzone z instalacjami gazowymi wykorzystującymi sekwencyjny wtrysk LPG w fazie ciekłej. Pierwszym tego typu systemem, określanym jako instalacja V generacji był LPi (Liquid Propane injection). Obecnie bardziej popularna jest instalacja VIALLE LiquidSI, która w przeciwieństwie do LPi jest uniwersalnym, nie dedykowanym systemem. Do silników z bezpośrednim wtryskiem benzyny oferowany jest system LPdi (Liquid Propane direct injection), który jest określany mianem VI generacji samochodowych instalacji gazowych (LPG w stanie ciekłym jest wtryskiwane bezpośrednio do komór spalania przez wtryskiwacze benzynowe).

Kategorie z produktami: VIALLE

« Producenci LPG

: Polityka Cookies.

Rozumiem
 

Zgłoś błąd

 

⚠ Zgłoś błąd Porozmawiaj z nami!  
 
Czat z doradcą Nagaz24
Wczytywanie...