Producent LPG: PARKER

Amerykańska firma PARKER Appliance Company powstała w 1917 r. i początkowo specjalizowała się w produkcji powietrznych układów hamulcowych do pojazdów transportu drogowego i szynowego. W 1927 r. firma PARKER wyposażyła samolot Spirit of St. Louis, którym Charles Lindbergh przeleciał Atlantyk, w system, który połączył ze sobą 16 zbiorników paliwa maszyny.

Obecna nazwa firmy PARKER Hannifin funkcjonuje od 1957 r. kiedy to zakupiono firmę Hannifin – producenta zaworów i cylindrów.

Firma jest światową korporacją, potentatem w zakresie napędów i sterowania, która dostarcza swoje wyroby dla lotnictwa, producentów klimatyzacji, przemysłu elektromechanicznego. Firma działa także w innych dziedzinach. Jest obecna m.in. w filtracji, układach hydraulicznych i pneumatycznych.

Na rynku amerykańskim firma dostarcza także elementy gazowych układów paliwowych (CNG) stosowanych w pojazdach użytkowych na tamtejszym rynku.

W Polsce PARKER działa od 1992 r. Do samochodowych instalacji gazowych firma oferuje przewody (węże) paliwowe (do LPG) oraz przewody podciśnieniowe.

Kategorie z produktami: PARKER

« Producenci LPG

: Polityka Cookies.

Rozumiem
 

Zgłoś błąd

 

⚠ Zgłoś błąd Porozmawiaj z nami!  
 
Czat z doradcą Nagaz24
Wczytywanie...