Producent LPG: STAKO

STAKO to obecnie firma należąca do amerykańskiego potentata w zakresie produkcji zbiorników ciśnieniowych do przechowywania różnego rodzaju gazów, firmy Worthington Cylinders.

Firma ma jednak polski rodowód i historię sięgająca 1967 r., kiedy to Michał Staniuk otworzył Zakład Ślusarsko-Kotlarski. Firma przez długie lata swojego rozwoju produkowała cysterny i zbiorniki o różnych wielkościach. Przy produkcji cystern firma współpracowała z niemiecką firmą IFA.

W 1989 r. firma zmieniła nazwę i od tego czasu występowała jako Zakład Wyrobów Metalowych STAKO. Na początku w firmie powstawały urządzenia dla rolnictwa oraz części do samochodów osobowych powstających w Polsce na licencji firmy FIAT.

Od 1990 r. STAKO rozpoczęło produkcję samochodowych zbiorników LPG i obecnie jest światowym potentatem w zakresie ich wytwarzania.

W 2003 r. wdrożono i certyfikowano w STAKO System Jakości w oparciu o normę ISO 9001:2000, a od stycznia 2007 r. w firmie funkcjonuje System Zarządzania Jakością wg normy ISO/TS 16949:2002.

Od 2011 r. STAKO działa w strukturach Worthington Cylinders.

STAKO produkuje obecnie zbiorniki LPG (walcowe i toroidalne) oraz kompozytowe zbiorniki CNG (typu III), które są dostarczane do ponad 50 krajów na całym świecie.

Kategorie z produktami: STAKO

« Producenci LPG

 

Zgłoś błąd

 

⚠ Zgłoś błąd Porozmawiaj z nami!  
 
Czat z doradcą Nagaz24
Wczytywanie...
 
Ustawienia plików cookie