Producent LPG: TOMASETTO

Włoska firma TOMASETTO Achille powstała w 1982 r. Jej założyciel Achille Tomasetto rozpoczął produkcję reduktorów CNG oraz części zamiennych do reduktorów LPG. Jednoosobowa działalność była prowadzona w lokalu o powierzchni 20 m kwadratowych.

W 1985 r. firma już w 4-osobowym składzie rozpoczęła działalność eksportową. Swoje wyroby wysyłała do Nowej Zelandii i Ameryki Południowej. W 1989 r. wprowadzono legendarny wielozawór MTE88. Wielozawór ten uzyskał europejską homologację w 1994 r.

W kolejnych latach firma intensywnie się rozwijała, zwiększając sukcesywnie zatrudnienie. W 2000 r. powstała nowa wersja wielozaworu LPG i nowy reduktor LPG. W 2008 r. do oferty TOMASETTO została wprowadzona seria zaworów CNG oraz reduktor do sekwencyjnych instalacji CNG. 2016 r. zaowocował wprowadzeniem nowych wielozaworów Sprint i nowej serii reduktorów LPG.

W 2018 r. firma TOMASETTO osiągnęła rekordową sprzedaż. Zamknęła się liczbą 2 milionów wielozaworów i reduktorów, które znalazły nabywców w ponad 40 krajach na całym świecie.

Kategorie z produktami: TOMASETTO

« Producenci LPG

 

Zgłoś błąd

 

⚠ Zgłoś błąd Porozmawiaj z nami!  
 
Czat z doradcą Nagaz24
Wczytywanie...
 
Ustawienia plików cookie